Beyin Tümörü Tedavisi

Ana Sayfa » Kanser Türleri » Beyin Tümörü » Beyin Tümörü Tedavisi

beyinBeyin Tümörü Tedavi Şekilleri: 

Beyin tümörlerinin tedavisi cerrahidir. İster iyi huylu, ister kötü huylu olsun, tüm tümörler cerrahi olarak tedavi edilmektedir.

İyi huylu beyin tümörleri (Benign), hayati risk teşkil etmezler, cerrahi sonuç vericidir. Bazen cerrahiye bile gerek görülmeyebilir.  Kemoterapi, radyoterapi ve alternatif bir yönteme gerek görülmez. Bitkisel yöntemler, bu tümörlerin üzerinde etkili değildir.

Ancak beyinde oluşan tümörler, kötü huylu (malign) tip tümörlerden ise örneğin; Glioblastoma Multiforme (GBM) ve diğer çeşitleri gibi, o zaman durum ciddidir ve müdahale zorunluluğu bulunur.

Cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi seçeneklerinin yanında da, alternatif uygulamaların göz ardı edilmeyeceği tedaviler üzerinde durmak gerekmektedir.

Beyinde bulunan kanser hücreleri üzerine geliştirilen ilaç geliştirme çalışmalarında, laboratuvar sonuçları alınmasına rağmen, aynı ilaçlar insan bedenine verildiğinde sonuçsuz kalabilmektedir. Bunun sebebi, damar yolunun kullanılamayışı ve kan beyin bariyerin aşılamaması olarak düşünülebilir. Sindirim sistemimize verilen bu ilaçlar metabolitik olarak, etken maddeleri yeteri seviyede beyine taşıyamamakta ve etkili olamamaktadır.

Bütün mesele, beyin kanseri hücrelerinde etkili bir ilaç geliştirmek değil, o ilacı kanser hücrelerine gönderebilmektir. Esasında hedef, yalnızca tümör değil, mevcut tümörün dışında beyinin içerisinde bulunan milyonlarca kanserli hücredir. Bu hücreler bloke edilirse, tümör kendiliğinden küçülme ve yok olmaya doğru gidebilir.

GBM başta olmak üzere, beyin kanserleri grubu, bazı bitki özlerinde bulunan etken maddelere mevcut medikal tedavilerin yanısıra daha çabuk ve olumlu cevap vermektedir. Özellikle, yoğunlaştırılmış bitki ekstraktlarının kombinasyonları uygulandığında, kan beyin bariyerinin aşılabildiği, kanserli hücrelerin etki altına alınabildiği izlenmiştir. Bu hücreler, aslında tek bir kombinasyona cevap vermiştir. Bunun dışında ne başka bir alternatif yol ne de bitkisel tedavi bulunmamaktadır.

Zaman içerisinde tıbbi tedaviler ile birlikte uygulanan bitkisel kombinasyonlar, GBM başta olmak üzere, Astrositom, Oligodendrogliom, Ependimom, Medulloblastomlar, Beyin Sapı Gliomu vakalarında yüz güldüren yaşam süreleri ve gelişmeler görülmüştür.

Bitkisel tedavinin Beyin tümörü üzerindeki faydaları ve uygulanma şekillerini öğrenmek ister misiniz?Doktorumuza danışmak için, tedavi başvuru formunu doldurunuz.

Hızlı Tedavi Başvurusu

Adınız - Soyadınız (gerekli)
Hastalığı (gerekli)
Telefon Numaranız (gerekli)
Epostanız (gerekli)