Civan Perçemi

Ana Sayfa » ŞİFALI BİTKİLER » Civan Perçemi

CİVAN-PERÇEMİ-İÇİNDEKİLER: Acı madde olan Achillein, Uçan yağ Azulen, Şamuzelen, Bornoel, Pinen, Sabinen, Kafur, C vitamini, yüksek oranda Potasyum, İnulin, Asparagin, Tanen, Reçine, Fodfor, Organik asitler, Klorofil.

YAN TESİRİ: Normalde herhangi bir yan tesiri yoktur, bazı kişilerde koklanınca, tozunu yutunca ve vücuda sürtünce alerji yapabilir.

TELAFİSİ: Alerji olan kişi, Civan Perçemini balla karıştırıp,yerse faydasını görür.

ŞİFASI:
1- Böbrek çalıştırıcı: Civan perçeminin içinde bulunan Potasyum, böbreğin çalışmasına yardımcı olur. Ayrık otuyla beraber kaynatılıp, içilirse çok iyi bir böbrek ilacı olur.
2- Sancı Kesici: Civan perçemi, kaynatılıp, balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse her türlü sancıyı keser.
3- Adet söktürücü: Civan perçemi tek başına ya da Papatya, Biberiye, Ayrık otuyla beraber kaynatılıp, balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürür. Kadınlarda görünen, çocuk olmama durumu adetten ise, gayet faydalı bir uygulamadır. Menopozdan kaynaklanan kesilmelere de faydalıdır.
4- İltihap kurutucu: Civan perçemi tek başına ya da Pelin otu, Kantaron ile kaynatılıp, balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse, böbrek, bağırsak, mide, mesane ve yumurtalıkta, kısaca dahilideki bütün iltihaplara karşı faydalıdır. Haricen yaralara da sürülür.

Bu bitkinin Ekstraktı İmmu-Nat tarafından üretilmektedir. İncelemek için tıklayınız.