Deri Kanseri

Ana Sayfa » Kanser Türleri » Deri Kanseri » Deri Kanseri

deriKısa tanımlama ile deri kanseri cilt üzerindeki iyileşmeyen yaradır. Görünür yerde olduğu için, tanısı kolay ve tedavi edildiği takdirde ölüme sebebiyet vermezler. En çok görülen kanser türü olmasına rağmen kansere bağlı ölümlerin en az nedenidir.

Cilt kanseri, cildin tabakalarından kaynaklanan, hücrelerin aşırı ve kontrolsüz büyümesiyle ortaya çıkan kanserlerdir. Cildin en dış tabakası epidermis ve onun altında yer alan daha iç tabaka ise dermis olarak adlandırılır. Epidermiste en dışta yassı hücreler olmak üzere üç tip hücre (yassı hücreler, bazal hücreler ve melanositler) bulunur. Melanositler cilde rengini veren melanin pigmentini yapan hücrelerdir.
Vücudun her yerinde görülürse de sık olarak güneşe maruz kalan bölgelerde rastlanır, fazla güneşe maruz kaldığında daha çok melanin pigmenti yapılır ve cilt rengi koyulaşır. Yüz, kulaklar, eller, kollar ve ensede sık görülmesi, bu bölgelerin güneş ışınlarına sürekli maruz kalmasıyla ilişkilendirilmektedir.

Deri kanseri, hayat boyu güneşe maruz kalma süresi ile ilgilidir ve genellikle 50 yaşından sonra görülür, ancak derideki güneş ışını hasarı çocukluktan itibaren başladığı için, daha sonraki  hayatlarında deri kanserine yakalanmamaları için, önlemlerin bu yaştan itibaren başlaması gerekmektedir.

Tedavi Başvuru Formu

Adınız - Soyadınız (gerekli)
Hastalığı (gerekli)
Telefon Numaranız (gerekli)
Epostanız (gerekli)

 

 

Deri Kanseri Bitkisel Tedavisi Deri Kanseri Bitkisel Tedavisi

İmmu-Nat bünyesinde, Türkiye ve dünyada ‘Fitoterapi’...

Deri Kanseri Tedavisi Deri Kanseri Tedavisi

Deri kanserlerinde birinci tedavi seçeneği cerrahi tedavi,...

Deri Kanseri Belirtileri Deri Kanseri Belirtileri

Deri kanserinde sıklıkla görülen belirtiler şöyledir: Derideki...

Deri Kanseri Nedenleri Deri Kanseri Nedenleri

Deri kanserlerinde birinci tedavi seçeneği cerrahi tedavi,...

Deri Kanseri Deri Kanseri

Kısa tanımlama ile deri kanseri cilt üzerindeki iyileşmeyen...